Marketing Polityczny

Kto „Jedynką” PO do PE?

Kto „Jedynką” PO do PE?

Po incydencie, który spotkał Jacka Protasiewicza na niemieckim lotnisku we Frankfurcie, do głosu dochodzą spekulacje, że straci on pierwsze miejsce na liście wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Polityczny los Protasiewicza ma być znany opinii publicznej w sobotę. Wówczas dowiemy się, czy wiceszef PE utrzyma swoją pozycję na liście wyborczej PO czy może czekają go poważne konsekwencje awantury, w jaką wdał się w Niemczech.

fot. se.pl

Read More »
Niemiecki celnik obraził wiceszefa PE Jacka Protasiewicza

Niemiecki celnik obraził wiceszefa PE Jacka Protasiewicza

Do nieprzyjemnego incydentu doszło dzisiaj w niemieckim Frankfurcie, gdzie funkcjonariusz służby granicznej znieważył polskiego dyplomatę, Jacka Protasiewicza używając wobec niego w obelżywy sposób słowa „raus”, oznaczającego wprost „wynocha”. Niemieccy funkcjonariusze twierdzą, że Protasiewicz był pod wpływem alkoholu. Sprawa ma zostać wyjaśniona. Nie dziwi jednak fakt, że niemieckie słowo „raus”, wzbudza w Polakach wstręt i może przypominać mroczne, hitlerowskie czasy.

fot. wp.pl

Read More »
Dolny Śląsk ma nowego Wojewodę

Dolny Śląsk ma nowego Wojewodę

Potwierdziły się medialne doniesienia, Aleksander Skorupa został odwołany ze stanowiska wojewody dolnośląskiego. Informację potwierdził Premier. Wraz ze Skorupą odwołanych zostało jeszcze trzech wojewodów. Sam Skorupa tłumaczy swoją dymisję reorganizacją pracy Urzędu, podobnie jak miało to miejsce niedawno w Rządzie.

Nowym Wojewodą został Tomasz Smolarz, zastępca Burmistrza Dzierżoniowa.

 

fot. Agencja Gazeta

Read More »
Wojewoda Aleksander Marek Skorupa ma stracić stanowisko

Wojewoda Aleksander Marek Skorupa ma stracić stanowisko

Według źródeł zbliżonych do otoczenia wojewody dolnośląskiego, Aleksander Marek Skorupa jeszcze w tym tygodniu zostanie odwołany ze stanowiska. Zmiana związana jest z zapowiadanym przez Premiera tzw. „przeglądem wojewodów”. Według mediów, Aleksander Skorupa był stronnikiem Grzegorza Schetyny, co miało nie podobać się szefowi Rządu, który od gospodarzy województw oczekuje lojalności. Skorupa pełni funkcję wojewody od 2010 r. Dla funkcji zrezygnował z mandatu poselskiego. Wcześniej, przez kilkanaście lat był burmistrzem Brzegu.

fot. Gazeta Wrocławska

Read More »
Marszałek Rafał Jurkowlaniec odwołany

Marszałek Rafał Jurkowlaniec odwołany

Zgodnie z ustaleniami koalicji PO – ODŚ – PSL – SLD dotychczasowy marszałek województwa zostanie odwołany z funkcji. Tym samym, na ponad pół roku przed wyborami samorządowymi zostanie w prowadzony nowy Zarząd Województwa, w którym zasiądzie reprezentant Obywatelskiego Dolnego Śląska kierowanego przez prezydenta Wrocławia. Zmiany mają związek z odsunięciem od władzy w PO w regionie – Grzegorza Schetyny, a o za tym idzie jego stronnika Rafała Jurkowlańca. Zarząd Województwa wraz z nowym Marszałkiem wskazanym przez PO ma wzmocnić współpracę dwóch największych ugrupować na Dolnym Śląsku.

fot. Polityka.pl

Read More »
79,58 % – Donald Tusk „nowym” przewodniczącym PO

79,58 % – Donald Tusk „nowym” przewodniczącym PO

79,58 % działaczy Platformy Obywatelskiej, głosujących w wyborach bezpośrednich, wybrało na szefa partii, obecnego lidera Donalda Tuska. Jedyny kontrkandydat Tuska, Jarosław Gowin został pokonany, zdobywając około 20% głosów.

fot. tvp.info.pl

Read More »
Dymisja, której nie było…

Dymisja, której nie było…

Wczoraj, późnym wieczorem w serwisach informacyjnych pojawiła się wiadomość, że Minister Finansów, Jacek Rostowski, złożył na ręce Premiera dymisję. Dzisiaj rano, ta informacja została zdementowana przez samego Ministra, który całą sytuację nazwał „medialnym zamieszaniem” i burzą w „szklance wody”. Z kolei Premier nie chciał komentować całej sytuacji. Być może szum medialny i nieprawdziwa informacja jest wynikiem tego, że od pewnego czasu spekuluje się, że w ramach zbliżających się, jesiennych zmian kadrowych w rządzie, być może to właśnie Rostowski straci tekę ministra.

fot. mf.gov.pl

Read More »
Podatkiem kaskadowym w Reklamę…

Podatkiem kaskadowym w Reklamę…

W projekcie prezydenckim dotyczącym uporządkowania kwestii reklamy w krajobrazie Rzeczypospolitej pojawia się ciekawy zapis. Mianowicie prezydenccy urzędnicy wskazują, że nie będzie wprowadzony podatek od obecności reklamy na nieruchomościach, lecz opłata od tejże reklamy. Co więcej, „opłata” będzie nakładana nie na reklamodawcę, nie na reklamującego się, ale na… właściciela nieruchomości… Oznacza, to że w praktyce opłata i tak „wróci” do reklamodawcy, zwiększając jego koszty. W ten sposób tworzony jest kaskadowy podatek, który oficjalnie wskazuje podmiot, który faktycznie nie zostanie nim obciążony. Z pewnością, nieuporządkowane, szybkie wprowadzenie regulacji dotyczących rynku reklamy wraz z nowym podatkiem nie będzie niczym dobrym dla branży, która często jest niesłusznie demonizowana.

fot. studioopinii.pl

Read More »
Gowin do Tuska : Laurek nie będzie

Gowin do Tuska : Laurek nie będzie

Jarosław Gowin, odnosząc się do słów premiera, który stwierdził, że Gowin przekroczył granice lojalności wobec partii uważa, że jeśli konkuruje się z liderem formacji o fotel przewodniczącego Po trudno pisać do siebie laurki. Jarosław Gowin zaczął także dementować pogłoski, aby miał formować własną partię. Co więcej, Gowin uważa, że jest lojalny wobec PO, a swoje idee wynosi z programu partii.

Konfrontacja obu postaci na pewno będzie obfitowała w posunięcia, które de facto będą miały na celu zdeklasowanie oponenta i pozyskanie poparcia pośród działaczy partyjnych.

fot. polska.newsweek.pl

Read More »
Coraz bliżej wyborów w PO

Coraz bliżej wyborów w PO

Im bliżej do wyboru przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, tym atmosfera wewnątrz partii zdaje się być spokojna tylko pozornie… W liście do Jarosława Gowina, premier Tusk zarzuca swojemu politycznemu przeciwnikowi, że promowaniem swojej inicjatywy politycznej wprowadza zamęt w PO i wzmacnia opozycję. Zdecydowanie, PO zawsze była szerokim frontem zarówno w sferze gospodarczej, jak i obyczajowej. Konserwatyzm Gowina może zaprzeczać ideałom PO. Premier zadaje również otwarcie pytanie do członków partii, gdzie jest miejsce  Jarosława Gowina…

Sam kontrkandydat Tuska zdążył w międzyczasie uruchomić stronę zmienpremiera.pl, która zawiera grę-zgadywankę, która ma ośmieszać premiera jako osobę, która zmieniała swoje zdanie w wielu istotnych kwestiach na przestrzeni lat.

Z pewnością, to dopiero początek starcia jakie czeka lidera PO z niepokornym Jarosławem Gowinem.

fot. internet

Read More »